Koronavirüs Takip Sayfası [Güncelleniyor…]

2
335

Türkiye geneli için Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan koronavirüs hasta, vefat ve iyileşme sayılarını interaktif olarak bu sayfadan takip edebilirsiniz. Grafikler her gün sonunda otomatik olarak güncellenmektedir.

  1. Türkiye genelindeki durumu gösteren aşağıdaki çalışmada koronavirüs toplam vaka sayısı, vefat sayısı ve iyileşme sayıları kümülatif olarak yer almaktadır. Yani her gün sonunda ortaya çıkan vaka, vefat ve iyileşme sayıları toplam veriye eklenmektedir.
  2. Bir önceki güne göre vaka ve vefat sayılarındaki değişimi ise sağ tarafta yer alan günlük vaka ve günlük vefat verilerini içeren grafiklerde görebilirsiniz.

DÜNYA GENELİNDE KORONAVİRÜS

Dünya genelinde koronavirüs vaka, vefat ve iyileşme verileri John Hopkins Üniversitesi’nin GitHub sayfasından alınmıştır. Her gün sonunda güncellenmektedir. Türkiye genelinde olduğu gibi dünya genelide koronavirüs vaka, vefat ve iyileşme verileri aşağıdaki çalışmada kümülatif olarak gösterilmektedir. John Hopkins Üniversitesi GitHub sayfasını gece yarısı güncellediği için dünya genelinde veriler gece yarısı veya sonraki gün güncellenmektedir.

VERİ SETLERİ

Hem ülkemiz genelinde hem de dünya genelinde koronavirüs verilerini derlediğimiz dökümanlar herkesin kullanımına açık durumda. Türkiye’ye dair veriler Sağlık Bakanlığının API hizmetinden dolaylı olarak (GitHub kullanıcısı Ozan Ertürk’ün sayfasından) alınmaktadır.

 

2 YORUMLAR

Comments are closed.